Sağlık Bilişimi ve Yönetimi Derneği

 

 

 

 

 

    Sektörel Haberler

 

Kurum Başkanımız Yeni Hedeflerini Bizle Paylaştı


Sabiyed Yönetimi ve üyeleri ( Ziya BOLGÖNÜL-Probel , İbrahim UZUN - Prestij , Bahri ÖNAL - Kardelen , Özen AKYÜREK - Ventura, Mevlüt ÖZMEN - Akgün ) , HIMSS KONGRESİNDE Kurum Başkan'ı Prof.Dr. Alper Cihan İle bir araya gelerek sektördeki gelişmeleri değerlendirdi.

Devamını oku...

9-10 Temmuz Tarihinde  Sağlık Bakanlığı  Çerçeve Alım İlkeleri Genel Şartname Hazırlık Çalışmaları Yapıldı.

     Bakanlığımızın Çerçeve Şartname nin genel şartnamesi için düzenlemiş olduğu toplantıya Bakanlığın davet ettiği  10   firma katılmıştır.Toplantıya , Probel, Alpdata,Monad,  Sisoft, Bilbest, Akgün, Ventura , Kardelen,EES,  Panates ,Fonet firma temsilcileri katılmışlardır.

Devamını oku...

Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü ile Taslak Genelge Toplantısı

Sabiyed Yönetim Kurulu Başkanımız Nurettin Altunbudak   ,Başkan Yardımcımız Ziya  Bolgönül, Genel Sekreterimiz Gökhan Şen  Denetim Kurulu Üyemiz A.Özen Akyürek  ve  Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Sayın Mahir Ülgü ile 08.06.2015 tarihinde yapılan  toplantıda veri aktarımı ve gibi bir çok konuyu kapsayan genelge taslağı üzerinde Sabiyed olarak   görüşlerimizi bildirme fırsatı  bulduk.

Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü  Sayın Mahir Ülgü ,   Sabiyed  olarak yapılan katkıların önemli olduğu, faydalı bir çalışma olduğunu , görüşlerimizin katkı sağladığını belirtmiştir.

Devamını oku...

Ortak Kriterler Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Üyelerimizin yararına olabilecek çalışmalardan ilki   diyebileceğimiz Ortak Kriterler ile ilgili bilgilendirme toplantımız 11.Mayıs 2015 Tarihinde İnfosec Global  firmasının katılımı ile yapılmıştır.

   

Devamını oku...